Lekarz weterynarii - USG

Brief info

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie, rocznik 2012. Na początku studiów dużym zainteresowaniem darzyłam anatomię, co później bardzo pomogło mi w nauce ultrasonografii. Umiejętności praktyczne zdobywałam w trakcie licznych praktyk w warszawskich lecznicach weterynaryjnych.  Wiedzę z zakresu rozrodu małych zwierząt poszerzyłam na europejskim kursie Small Animal Reproduction Course part II w Giessen w ramach ESAVS, organizowanym w 2014.

W trakcie pracy jako internista, dostrzegłam ogromne znaczenie ultrasonografii w stawianiu ostatecznej diagnozy oraz w monitorowaniu leczenia. Zaczęłam więc pogłębiać wiedzę z tego zakresu, biorąc udział w warsztatach na temat badania usg jamy brzusznej, struktur szyi i biopsji pod kontrolą usg a także szkoleniu na temat badania ultrasonograficznego płuc.

W latach 2014-2017 uczestniczyłam w studium specjalizacyjnym chorób psów i kotów we Wrocławiu. Zwieńczeniem tego było uzyskanie w listopadzie 2017 tytułu specjalisty chorób psów i kotów. W 2022 roku zaczęłam dwuletni kurs z zakresu ultrasonografii na zaawansowanych organizowany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne-sekcję weterynaryjną.

W wolnym czasie uwielbiam czytać dobre książki i wręcz nałogowo słucham audiobooków. Od męża zaraziłam się miłością do polskich gór i tam spędzam prawie każdy urlop, nasycając się przepięknymi widokami na cały rok pracy. Jestem też wielką miłośniczką kotów, w domu mieszkają z nami adoptowane zwierzęta-pies Lenny i kot Milan.

© 2021 Centrum Zdrowia Pupila