FB_IMG_1540492274899

 

Gabinet Weterynaryjny CENTRUM ZDROWIA PUPILA powstał w październiku 2015r. z inicjatywy lek. wet. Moniki Turek-Pietrzykowskiej przenosząc swoją siedzibę z Podlasia na Mazowsze. Połączenie własnego zamiłowania do zwierząt ze zdobytą wiedzą podczas praktykowania i zdobywania kwalifikacji w lecznicach w Białymstoku, jak i sugestie klientów i sukcesy w sprawowaniu pieczy nad ich zdrowiem skłoniły do otwarcia CENTRUM , które zapewni Państwu kompleksową skuteczną i fachową pomoc na straży zdrowia pupili.

FB_IMG_1540492294198

Lek. wet. Monika Turek-Pietrzykowska

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie w 2009r. Od tej pory w sposób ciągły podnosi swoja wiedze i kwalifikacje poprzez kursy specjalizacyjne, sympozja, konferencje naukowe, zapoznając się z nowymi metodami leczenia i profilaktyki. W 2016 roku podjęła studia specjalizacyjne z zakresu RADIOLOGII WETERYNARYJNEJ

Lecznica specjalizuje się w leczeniu małych zwierząt towarzyszących w tym psów, kotów, gryzoni i gadów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów kompleksowa opieka nad każdym pupilem połączona jest z miłą atmosferą i komfortowymi warunkami podczas wizyty.

Celem zapewnienia jak najlepszej opieki CENTRUM ZDROWIA PUPILA wyposażone jest w sprzęt diagnostyczny  do badania krwi, moczu, kału, piezodent stomatologiczny, mikroskop, sale chirurgiczną ,  aparat USG do diagnostyki obrazowej, aparat RTG, aparat do inhalacji oraz posiada odrębną sale do kąpieli i  strzyżenia psów i kotów. Przy lecznicy prowadzony jest sklepik oferujący akcesoria związane z hodowlą, pielęgnacją oraz żywieniem zwierząt oferując weterynaryjne diety lecznicze .
Pacjenci przyjmowani są w godzinach pracy gabinetu jak również świadczone są wizyty domowe z dojazdem do pacjenta.

Dziękując za dotychczasowe zaufanie i wsparcie w drodze do powstania tego gabinetu serdecznie zapraszamy do przejrzenia strony oraz odwiedzania CENTRUM ZDROWIA PUPILA i korzystania z profesjonalnych usług weterynaryjnych .

Zapraszamy !

ZESPÓŁ LEKARZY

lek.wet.Magdalena Tworek 

FB_IMG_1540492283318

Jestem absolwentką Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Od początku związana z gabinetem weterynaryjnym Centrum Zdrowia Pupila. Aktualnie zajmuję się w głównej mierze chorobami wewnętrznymi psów i kotów, jednak najbardziej interesującymi dziedzinami medycyny weterynaryjnej jest endokrynologia oraz chirurgia. Jestem w trakcie kursu dyplomowanego nadającego kwalifikację behawiorysty zwierząt. W wolnym czasie od pracy lubię dobrą muzykę, książkę i taniec. Wielka fanka rasy Golden retriever.

lek.wet. Magdalena Ostrowska

FB_IMG_1540492289029

Jestem absolwentką warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Dyplom uzyskałam w roku 2012. Doświadczenie zawodowe zyskałam poprzez pracę w warszawskich przychodniach, przyjmując przede wszystkim pacjentów internistycznych. Do niedawna związana byłam z jedną z warszawskich klinik całodobowych, dzięki czemu nauczyłam się pracować z pacjentem nagłym, wymagającym natychmiastowej interwencji. Zajmuję się szeroko pojętą interną psów oraz kotów, ale od początku 2017 roku szczególną uwagę poswięcam pacjentom nefrologicznym i urologicznym. W dziedzinie nefrologii chciałabym specjalizować się dalej, a moim zawodowym marzeniem i celem jest wykonywanie hemodializ. Stale rozwijam swoje umiejętności w zakresie ultrasonografii. Jestem wlascicielką dwóch kotów: Pepsi i Pyrka.

  SPECJALIŚCI :

LEK.WET.RAFAŁ KRASZEWSKI -specjalista chirurg42c15efb00076b43df220e3a23307584_large

Szalony snowboardzista, klasyczny surfer (ale nie wind czy kite!) oraz zawodowo specjalista chirurgii psów i kotów. W naszej przychodni konsultuje przypadki wymagające pomocy chirurga oraz wykonuje zabiegi chirurgiczne oraz torakochirurgiczne. Tytuł specjalisty chirurgii weterynaryjnej uzyskał w 2014roku i nieustannie poszerza swoją wiedzę i wachlarz usług. Pasjonat podróży i zdrowego trybu życia :)

lek.wet. Jacek Wośko – specjalista ultrasonografii i ECHO 129c609e-2bc9-4b54-8b5f-f4c255e3bc0e

lek.wet. Katarzyna Kraszewska- specjalista kardiologii , badania ECHO pobrane (1)

Kardiologią weterynaryjną chciałam zajmować się od samego początku, więc nie był to przypadkowy wybór. Zawsze była to dziedzina weterynarii, która mnie fascynowała. Już podczas studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie  obserwowała jak Pani dr n. wet  Magdalena Garncarz przyjmuje pacjentów w pracowni kardiologicznej SGGW. Pod Jej czujnym okiem rozpoczęłam swoją edukację, którą potem kontynuowałam u  mojego mentora Doktora Rafała Niziołka, z którym współpracuję  już około 10 lat, obecnie  w przychodni Vetcardia w Warszawie.

Podczas studiów odbyłam także staż w  Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów  Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu  u prof. dr hab. Urszuli Pasławskiej i dr n. wet Agnieszki Noszczyk-Nowak.

Jestem członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz autorką publikacji naukowych z dziedziny kardiologii.

W październiku 2012 roku odbyłam staż  z zakresu kardiologii interwencyjnej w Austrii u dr. Petera Modlera.

W latach 2013-2015 ukończyłam kursy kardiologiczne ESAVS ( European School od Advanced Veterinary Studies )

W 2016 roku odbyłam staż w klinice Gran Sasso w Mediolane u doktora Claudio Bussadori.

lek.wet Daria Ziemann   specjalista stomatologii zwierząt48382433_780752782266667_5832503414021423104_n

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie.
Zwierzęta towarzyszyly mi od dziecka, wiec wybór kierunku studiowania był dla mnie oczywisty.
Doświadczenie zawodowe zyskałam poprzez liczne staże w kraju oraz za granicą.
Już w trakcie studiów stomatologia weterynaryjna zaczęła być moją pasją.
Zajmuję się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń w obrębie jamy ustnej.
Stale rozwijam swoje umiejętności uczęszczając w licznych kursach, stażach, warsztatach i kongresach.
Prywatnie jestem wlascicielką psa rasy Jack Russel terrier- Lusika.

lek.wet. Marzena Brzezińska, specjalizuje się w medycynie zwierząt egzotycznych 35123762_1866239983399259_694601644620382208_n

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie z 2009r. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w Olsztynie w Weterynaryjnym Centrum Zdrowia „LEW”, gdzie pod czujnym okiem specjalistek dr n.wet. Sylwii Lew-Kojrys i dr n.wet. Elżbiety Mikulskiej-Skupień nabyła wiedzę oraz umięjętności praktyczne w zakresie interny i chirurgii miękkiej psów i kotów. Kolejnym etapem w rozwoju była praca w Krakowie w Przychodni „Vetika”, której częścią był Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Praca ta dała jej możliwość nauki diagnostyki chorób i leczenia zwierząt egzotycznych, gryzoni i zajęczaków oraz zwierząt dzikich. W 2015 r uzyskała tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Jest wnikliwą i dokładną internistką, stale pogłębia swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych sympozjach i konferencjach oraz projektach badawczych.

W kręgu jej zainteresowań szczególne miejsce zajmują, diagnostyka obrazowa, kardiologia oraz choroby dróg oddechowych, którym poświęca się od ukończenia studiów zdobywając doświadczenie praktyczne i doskonaląc wiedzę teoretyczną .

W wolnym czasie rozwija swoją drugą, obok weterynarii pasję jaką jest taniec.

lek.wet. Olga Siwa konsultacje okulistyczne